Направиле биста од Олбрајт, го добиле лицето на Тито (ФОТО) - Слободен печат
ВестиРегион

Направиле биста од Олбрајт, го добиле лицето на Тито (ФОТО)

Олбрајт, вчера на аеродромот во Косово била пречекана од Атифета Јахјага, а како што пренесуваат косовските медиуми, денеска ќе биде откриена и бистата на некогашната државна секретарка на САД.

Некогашниот претседател на САД, Бил Клинтон и некогашната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт се во посета на Приштина по повод одбележувањето на 20 годишнината од влезот на НАТО силите на територијата на Косово.

Олбрајт, вчера на аеродромот во Косово била пречекана од Атифета Јахјага, а како што пренесуваат косовските медиуми, денеска ќе биде откриена и бистата на некогашната државна секретарка на САД.

Откако во медиумите се појави фотографија од бистата на Медлин Олбрајт, на социјалните мрежи се појавија бројни коментари според кои, бистата на Олбрајт личи со онаа на Јосип Броз Тито, пишува Србија данас.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close