НАЈСТРАШНАТА СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АТИНА: Искривен крстот на црквата, урнати фасади, повреден турист! (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеРегион

НАЈСТРАШНАТА СНИМКА ОД ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО АТИНА: Искривен крстот на црквата, урнати фасади, повреден турист! (ВИДЕО)

Во делови на Атина имало прекин на струја и на телефонските линии.

Земјотрес од 5,1 степени според Рихтер ја погоди Атина во попладневните часови.

Епицентарот бил североисточно од Атина на длабочина од 13 километри, а земјотресот траел 15 секунди.

Според грчките медиуми граѓаните се евакуирани од зградите и излегле на улиците. Еден турист е полесно повреден кога на него паднал гипс од музеј.

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе уривања на фасади од згради. Во делови на Атина имало прекин на струја и на телефонските линии.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close