МОРАШЕ ДА ГО „ПЕЦНЕ“ ЖОЗЕ: Лампард никогаш нема да биде како Мурињо!

Жозе Мурињо беше промовиран како нов менаџер на Тотенхем, додека стратегот на Челзи, Френк Лампард, имаше еден интересен коментар на новата промена во лондонскиот клуб.

– Не ми пречи што Жозе се врати. Тоа е добро за Премиер лигата. Луѓе со карактер и квалитет како што е Мурињо се секогаш добредојдени – рече Лампард.

Тој одговори на прашањето дали некогаш би седнал на клупата на Тотенхем, тој одговори:

– Не, сигурно не. Мораме да го почитуваме неговото право на тоа да работи, но…Слободно поставете ми го истото прашање за 10 години – додаде Лампард.

Жозе иако во 2007 година истакна дека никогаш нема да биде менаџер на Тотенхем и дека премногу ги сака навивачите на Челзи, тоа „ветување“ не се исполни.

Прочитајте и...  Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Португалецот Мурињо на клупата на Тотенхем ќе дебитира в сабота во Премиер лигата од 13.30 часот против Вест Хем на гостински терен во лондонската пресметка.

Челзи на Лампард истиот ден, но од 18.30 часот ќе го игра дербито на „Етихад“ стадионот на гостувањето кај Манчестер сити. На табелата Челзи е на третото место со 26 бодови, додека Тотенхем е на 14. позиција со 14 бодови.

Прочитај повеќе

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот Христо Ковачи на картинг трка во Австрија

Слободен печат

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров: Имав понуди од ПСЖ и Мешков, но одлучив да останам во Вардар!

Слободен печат

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат