Моден погодок или модна катастрофа? Што мислите за стајлингот на Рита Ора? (ФОТО)

Пејачката Рита Ора синоќа настапи во арената „О2“ во Лондон на настанот „Capital Radio Jingle Bell Ball“.

По одличниот сценски настап, се прошета и по црвениот тепих во комбинација несвојствена за неа.

Носеше асиметричен фустан кој и ја откриваше десната рака и еден дел од стомакот, со длабок шлиц од десната страна, и во комбинација со сандали со истиот принт.

Profimedia

Впечатоците околу нејзиниот стајлинг се поделени.

Profimedia

Едни имаат забелешка за кројот на фустанот, за бојата, за дезенот, а Рита добила и многу коментари дека таквиот модел воопшто не ѝ стои.

Други пак се воодушеевени од нејзиниот избор и од оригиналната модна комбинација.

Што мислите вие?

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат