Мирјана Петковска, иднината на женскиот ракомет (ВИДЕО)

Мирјана Петковска е млада 16-годишна ракометарка на Металург, младинска репрезентативка која од неодамна е во конкуренција и за сениорскиот тим, што е доволен доказ дека претставува иднина на женскиот ракомет.

Петковска веќе шест години другарува со ракометната топка, игра на крилната позиција, беше дел од младите ракометни школи и на Вардар и на Металург притоа работејќи со Андријана Будимир, Симе Симевски, Крсто Петрушевски, Јулијана Црвенковска, Александар Царчев, Драгана Пецевска…

Како е да се работи со ракометарката која беше дел од златната генерација на Кометал ЃП, кој и е омилен натпревар, какво е чувството со само 16 години да се тропа на вратите на сениорската репрезентација, но и дали верува дека женскиот ракомет повторно може да се врати на голема врата во Македонија, погледнете во видеото:

Прочитајте и...  Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

 

 

Прочитај повеќе

Пипен: Највеќе уживав во двете сезони без Џордан

Слободен печат

Словенечкиот судија кој им судеше на Ливерпул и на Сити уапсен за време на оргиите кај Тијана Ајфон

Слободен печат

Ме боли да го кажам ова ама Ливерпул имаше неверојатна сезона

Слободен печат

Откако му пропадна размената со Барселона, Јувентус се врти кон Лондон

Слободен печат

Мистериозната смрт на докторите: Не се борат само со коронавирусот, туку и со стравот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Гацов: На кого му следува платежна картичка и со колку пари, граѓаните ќе може да проверат на интернет со внесување на матичен број (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден Панчев со историскиот гол во пенал рулетот и донесе европска титула на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен печат

Полицаецот виновен за смртта на Афроамериканецот во Минеаполис имал 18 пријави против него

Слободен печат

Фудбалерот на Барселона ќе се откаже од пријатели, ама од видео игри никако

Слободен печат

Џандарско мочуриште

Сашо Орданоски

Легитимирањето на гостите е неприфатлива мерка која се надеваме дека ќе се смени – велат угостителите (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Мора сите да бидат свесни дека и фармацевтите можат да бидат изложени на голем ризик доколку пациентите не ги почитуваат мерките за заштита (ВИДЕО)

Слободен печат