Македонскиот камионџија во САД повторно ќе ви ги стопли срцата (ВИДЕО)

Откако минатата година се облече како Дедо Мраз и на скопските улици делеше новогодишни пакетчиња на бездомниците, влогерот со автентичен хумор, Дарко Јефремов ги освои срцата на македонската јавност.

https://www.instagram.com/p/BsA3hOYHNGV/?utm_source=ig_embed

Во едно интервју Јефремов откри дека е роден во Ниш, растен во Скопје, школуван во Битола, а сега работи во САД како камионџија. На голем дел од јавноста, Дарко е познат по неговото неформално шоу „Камионџија“, во кое тој се снима додека вози камион и „пука сеир“. Тој е доста популарен на Инстаграм и има фанови од цела Македонија, но и регионот, што придонесе балканските медиуми да се заинтересираат за неговиот Инста-хумор и да му постават прашања за интервју.

Но, вистинската причина поради која пишуваме сега за Дарко, е неговото последно видео на Инстаграм. Оние што го следат, знаат дека тој стои и зад Инста-профилите Да бидеме хумани и ДарковлогсШоп. На вториот профил, може да се нарача облека со неговиот бренд или хумористични написи. Камионџијата преку видео обраќање покажа колку приходи се собрани од продажбата на неговата онлајн продавница, а добрата вест е што покажа и точно каде ќе завршат сите тие пари – за хуманитарни цели, и тоа со име и презиме на лицата на кои им е најпотребна помошта. Браво Дарко!

Прочитајте и...  Разговор со Биљана Кајевиќ: Сакам да ги ловам душите низ браздите на лицето

Погледнете го видеото:

https://www.instagram.com/p/B5nIwYOHMm7/

 

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Зибери: Опцијата за 4 смени со 20 минути час ќе биде главен елемент за ширење на вирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Ахмети: Од волјата на двете страни зависи дали ќе се постигне позитивен епилог во полза на државата

Слободен печат

Заев: Нови избори не се решение, немам коментар околу информациите за ротирање на премиерското место

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски