Кумановец и светиниколец земале возила од рентакар и не го вратиле

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата апелира до учесниците во сообраќајот да бидат внимателни, одговорни и подготвени за безбедно управување на возилото/ фото: РСБСП

Сопственик на рентакар фирма од кумановско, вчера во 23.30 часот пријавил дека на 06.јуни, Д.Ј.(19) од Куманово и Б.С.(31) од с.Горобинце, светиниколско, склучил договор за издавање на две патнички моторни возила, кои требало да бидат вратени до вчера.

Кумановец и светиниколец земале возила од рентакар и не го вратиле
Според пријавеното, тие не го испочитувале склучениот договор и не ги вратиле возилата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот