6 C
Скопје

Крис Џенер по стапките на нејзините ќерки: Основа свој бренд за убавина

Крис Џенер поднела документи за регистрирање на неколку различни брендови за убавина и нега на кожата како „Kris Jenner Beauty“, „Kris Jenner Skin“ и „Kris Jenner Skincare“, пишува „TMZ“.

EPA-EFE
EPA-EFE/NINA PROMMER

Имено, 65-годишната мајка на славните Кардашијанс, има план да создаде сопствена империја за убавина и ќе го користи своето име на широк спектар на производи за коса, кожа, нокти, очи, плус козметика и мириси или скоро сè што луѓето користат за да изгледаат и мирисаат убаво.

Instagram
Instagram

Ќерките на Крис, веќе со години се во тој бизнис. Ким има огромна империја за убавина а Кајли Џенер има сопствена линија на козметика и шминка што ја направи милијардер, додека Клои и Кортни имаат козметички линии со Кајли.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 17 април: Вашиот оптимизам ќе ви отвори многу можности

Засега, Џенер не ги коментирала јавно овие планови.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар