Клоп: Како да го подобриме тимот? Нема да трошиме милиони!

Менаџерот на Ливерпул истакна дека не планира да потроши милиони на нови засилувања.

После три децении чекање, Редси ја освоија титулата во Премиер лигата. После тој успех веднаш запонаа шпекулациите за евентуални нови трансфери на „Енфилд“.

Пандемијата на коронавирус влијаеше врз приходите и расходите. Ова нема да биде возбудливо лето кога станува збор за трансфери – рече Клоп.

Како што е веќе објавено, „црвените“ не се откажуваат од Кулибали и подготвуваат нова понуда.

Ливерпул не се откажува од Кулибали, подготви нова понуда

Кога ќе го погледнам тимот, не треба многу да се менува. Ние немаме стартни 11, туку 16 или 17. Сите тие можат да играат на исто ниво. Не можеме да потрошиме милиони и милиони. Сакаме да го подобриме тимот кој е веќе добар. Прашањање е како да се зајакне ваков силен тим? Не станува збор за пари, мора да бидете креативни, најдете решенија и во клубот – додаде менаџерот на премиерлигашкиот шампион.

Прочитајте и...  Кои екипи се најголеми корона губитници?

Прочитај повеќе

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат