Истражувања покажале кој е идеалниот број на сексуални партнери во животот

Едно е сигурно – ниту жените, ниту мажите не се искрени кога одговараат на прашањето „Колку партнери си имал/а досега?“

Но, дали постои идеална бројка? Според истражување на порталот „Superdrug Online Doctor“, и мажите и жените имаат тенденција да лажат кога се работи за бројот на сексуални партнери. Тие спровеле анкета врз основа на која дошле до одредени бројки поврзани со ова прашање.

Според одговорите, максималниот број на сексуални партнери во животот на жените треба да е 14 (според самите жени), додека кај мажите 15 (според одговорите на мажите). Ако имаат повеќе од ова, тогаш тие личности најверојатно се промискуитетни.

Но, на прашањето кој е идеалниот број на партнери кои треба да ги има личноста од спротивниот пол, и мажите и жените биле согласни дека таа бројка треба да изнесува седум.

Прочитајте и...  Супер бабичка: Погледнете како му се одмаздила на неверниот сопруг (ВИДЕО)

Исто така, оние со два до три партнера во животот, испитаниците ги оцениле како конзервативни, без оглед дали се работи за маж или жена.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат