Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Прочуениот британски музичар Елтон Џон, го прекина денешниот концерт во Нов Зеланд откако го изгуби гласот.

Елтон Џон (72) го изгуби гласот на пола концерт во склоп на својата опростувачка турнеја „Yellow Brick Road“, откако паднал на главирот и започнал да плаче.

„Штотуку потполно го изгубив гласот. Не можам да пеам. Морам да идам. Жал ми е“, рекол видно потресениот Елтон.

Публиката музичарот го испрати со овации, додека со помошта на неколку асистенти, тој ја напушти сцената во Окланд.

Елтон Џон претходно е дијагностициран со таканареченото движечко воспаление на белите дробови.

Движечко воспаление на белите дробови или уште познато како атипична пневмонија, е вид на инфекција на белите дробови која е најчесто предизвикана од бактерии или вируси.

Прочитајте и...  Ова е најлошиот можен момент за да молите за внимание - Зошто Британците повторно ги нападнаа Меган и Хари?

Прочитај повеќе

Хороскопски знаци кои најдобро управуваат со финансиите

Слободен печат

Рита Ора ниту во карантин не ги заборава машките обожаватели: Пејачката позира со голи гради! (ФОТО)

Васко Спасоски

Актерката била уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот!

Васко Спасоски

Дарко Рундек и „Екипа“ имаат нов сингл: Преслушајте ја песната „Унутарњи глас“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Необичен тренд од карантин: Инстаграм е полн со разголени инфлуенсерки, кои наместо фустани носат перници! (ФОТО)

Васко Спасоски

Властите казнија актерка бидејќи приредила „корона забава“ за роденденот на својот сопруг

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома за Аладин: Погледнете како изгледа нејзиниот прв сопруг! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Браво старци, се уште сме живи: Порака на Лазар Ристовски од која треба да се засрамат помладите (ВИДЕО)

Михаило Донев

Херојот Бак во полн сјај: Екранизацијата на „Повикот на дивината“ носи животни поуки и авантура за вистинско уживање

Михаило Донев

Повторно горат социјалните мрежи: Анастасија Ражнатовиќ позира во минијатурно бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Вежбаме со Елена Мирческа (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Од Џибони до Дубиоза: Миле Кекин и пријателите објавија спот за песната „Ово че прочи“ (ВИДЕО)

Слободен печат