Девојката на Кијану Ривс откри зошто никогаш нема да ја бојадисува косата - причината ќе ве загрижи! - Слободен печат

Девојката на Кијану Ривс откри зошто никогаш нема да ја бојадисува косата – причината ќе ве загрижи!

Александра Грант (46) е жената која со својот необичен и природен изглед успеа да го освои срцето на еден од најпосакуваните актер, Кијану Ривс (55).

Двајцата на почетокот од ноември рака под рака прошетаа на црвениот килим и ја изненадија јавноста, со оглед на тоа што актерот со години немаше некоја сериозна врска.

И додека многу беа среќни што актерот конечно се заљубил, поедини и забележаа на Александра што изгледа повозрасно од повеќето жени на нејзини години, а највеќе поради нејзината седа коса.

Токму поради тоа се огласи и таа и откри зошто никогаш нема да ја бојадиса и ги повика жените да внимаваат на здравјето, а не на изгледот.

 

View this post on Instagram

 

Happy mother’s day, Mom! Love you to the moon 💙

A post shared by Alexandra Grant (@grantalexandra) on

Александра објави фотка од насловна страница на еден магазин, каде пишува дека новите студии докажале дека рак на дојката е тесно поврзан со фарбите за коса и хемиските препарати кои ги користат.

– Јас обелев предвреме, уште во раните 20-ти години, бидејќи ја бојадисував косата со секаква фарба која ќе ја најдев, се додека не станав интолерантна на отровите од нив. На 30 години ја оставив косата да стане „плава“… Сакам и почитувам тоа што секоја жена може да избере како ќе изгледа во било која доба од животот. Ако жените страдаат од наметнати стандарди за убавина, ајде да разговараме за тие стандарди – рекла таа.

 

Прочитај повеќе

Тијана Дапчевиќ најави петта сезона на „Преспав“: Оваа серија е најубавото што и се случило на Македонија во последните 15 години

Слободен печат

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Слободен печат

Морничава приказна за островот на кој НИКОЈ НЕ СМЕЕ ДА СТАПНЕ! Штом стапнете на него, имате само ЕДЕН ЧАС ЖИВОТ И ТОА ДОКОЛКУ СТЕ СРЕЌНИК! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победничкиот стајлинг на кралицата Летиција испраќа само една порака – Овде јас сум шефица! (ФОТО)

Слободен печат

ПОГЛЕДИ И ПРЕГРАТКИ ЗА КОИ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Емотивна средба на Бред и Џенифер која буди шпекулации дека повторно се во љубов (ФОТО)

Слободен печат

Хроничниот стрес и исцрпеноста можат да бидат клучни фактори за развој на оваа болест

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 5 =

Прочитај повеќе

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Слободен печат

Екстра лесен и брз појадок кој ги „пржи“ калориите!

Слободен печат

Тинејџерка заработува и до 20.000 евра месечно од спонзори! (ФОТО)

Слободен печат

Жените лудуваа по него и му ја распарчуваа облеката, а еве како тој изгледа 40 години подоцна! (ФОТО)

Слободен печат

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Слободен печат

Купил кауч за 70 долари, но тоа што го пронашол во него го шокирало! (ВИДЕО)

Слободен печат