Категорија: Ракомет

Ракомет Спорт

Вардарци дебитираат пред своите навивачи

Слободен печат
Европскиот шамион Вардар по победничкото отворање на сезоната во Лигата на шампионите, денеска (17 ч.) ќе дебитира и пред домашните навивачи. Вардарци во СЦ „Јане...
Ракомет Спорт

Едни од фаворитите во ЕХФ купот, а едвај спасија бод со Пролет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кон крајот на месец август ЕХФ ги објави десетте фаворити во ЕХФ купот за новата сезона, екипи кои ќе имаат главна улога во второто по...
Ракомет Спорт

Веспрем „прегазен“ од Кил – Ландин го запре Манасков! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито од машката ракометна Лига на шампионите денеска Веспрем на домашен терен загуби од составот на Кил со конечен резултат 31:37. За унгарскиот клуб...
Ракомет Спорт

Давидовски во „невозможна мисија“ на Каталуња

Слободен печат
Давидовски пред две трки на „Ред Бул Ринг“ во Австрија ги освои првите поени, а имаше големи очекувања и од трката на „Ошерслебен“ во Германија....
Ракомет Спорт

Писонеро: Порто е еден од најдобрите во светот што игра „7 на 6“!

Слободен печат
В недела до 17.00 часот во Спортскиот центар „Јане Сандански“ – Скопје, македонскиот и европски шампион Вардар ќе го игра вториот натпревар, прв домашен сезонава...
Ракомет Спорт

Алушовски: Во второто полувреме како да беше некоја друга екипа на Еурофарм

Слободен печат
Еурофарм го забележа и вториот пораз во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето кај Савехов. Битолчани прокоцкаа предност од пет голови и на крајот...
Ракомет Спорт

Нема ново изненадување, Суперкупот за Вардар

Слободен печат
Вардар ја искористи првата можност да му се одмазди на Металург за поразот во финалето на ланскиот Куп на Македонија. Вардарци релативно лесно, иако резултатот...
Ракомет Спорт

Еурофарм прокоцка победа во Шведска

Слободен печат
Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм пропушти одлична можност да ја оствари првата победа во Лигата на шампионите. Битолчани загубија во второто коло во ЛШ од шведскиот...
Ракомет Спорт

ЛШ: Алушовски побара безобразност, ќе ја има ли во Шведска?

Слободен печат
После стартниот пораз на домашен терен во Битола од португалската екипа на Спортинг, ракометарите на Стевче Алушовски ќе се обидат од 19.00 часот да извлечат...
Ракомет Спорт

ЛШ: Во продажба билетите за дуелот Вардар-Порто

Слободен печат
Од денеска во продажба се пуштени поединечните билети за следните два домшни натпревари на Вардар, во ЕХФ Лигата на шампионите со Порто и во СЕХА...