Ракомет- Page 4 of 73 - Слободен печат

Category : Ракомет

Ракомет Спорт

Стоилов: Да победиме за себе и за целата нација

Слободен печат
Пикерот Стојанче Стоилов во пресрет на пресметката со Австрија е увбеден во триумф на ракометарите кој ќе ни донесе пласман во втората фаза. – Посакувам...
Ракомет Спорт

Австријците знаат од каде доаѓа опасноста: Мора да ги запреме Лазаров и Стоилов

Слободен печат
Македонија вечерва против Австрија го игра клучниот натпревар за пласман во втората фаза. За нас најдобро е вечерва да победиме, но свои математики имаат и...
Ракомет Спорт

Кои резултати ја носат Македонија во втората рунда

Слободен печат
Македонија денеска (18.15 ч.) го игра одлучувачкиот натпревар од третото коло на Европското првенство во кој влогот е пласман во втората рунда. Противникот е еден...
Ракомет Спорт

Карабатиќ: Се навикнавме на медали

Слободен печат
Поразите од Португалија и од Норвешка за еден од главните фаворити, Франција, значеше крај на настапите на ЕП. Испаѓањето во групната фаза е најлошиот пласман...
Ракомет Спорт

Хрватска без грешка на ЕП, Данска ќе бара „услуга“ од Исланд!

Слободен печат
Се одиграа уште три натпревари денеска на Европското ракометно првенство, во главната фаза Хрватска оди со три максимални победи, во екс ју пресметката со 24:21...
Ракомет Спорт

Елиминирана Црна Гора, Белорусија оди во главната фаза на ЕП

Слободен печат
После триумфот над Србија, црногорската репрезентација ги одржа шансите за учество во вториот круг, но не успеа после поразот денеска од Белорусија со убедлив резултат...
Ракомет Спорт

Каков Роналдо, повисоко скока Кирил Лазаров! (ФОТО)

Слободен печат
Најдобриот ракометар на македонската репрезентација која моментно учествува на Европското првенство е секогаш во центарот на вниманието. Вистинска гол-машина, тоа го докажува и на 39...
Ракомет Спорт

Брестовац: „Шкрипи“ нападот, имаме слаба реализација!

Слободен печат
Пред почетокот на Европското првенство, селекторот Данило Брестовац повеќе забелешки имаше кон одбраната, но сега после двете кола во групата „Б“, нападот не функционира најдобро....
Ракомет Слајдер Спорт

ЕП 2020, Алушовски: Да бидеме позитивни, можеме да ја победиме Австрија со два разлика!

Коминовски Фидан
Во тек се репрезентативните обврски, погледите полека ќе се насочуваат и на клупски план, а македонскиот и европски ракометен шампион денеска го имаше првиот собир...
Ракомет Спорт

Фратар меѓу навивачите во Грац: Хрватска е толку добра што никој не пцуе

Слободен печат
На натпреварите во Грац доминираат хрватските навивачи. Армија од околу 4.000 навивачи во „коцкести“ дресови, со песни, со бодрење и со по некоја чашка пиво...