Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Тенисот е циркус, сакаат еден натпревар да трае 40 минути како една серија

Слободен печат
Челниците на ИТФ веќе втора година по ред на завршниот „Next gen“ турнир на кој играат најдобрите млади тенисери ги тестира правилата кои сака да...
Останатo Спорт

Аргентински фудбалер брутално ја претепал својата девојка (ФОТО)

Слободен печат
Аргентинката Морела Де Лас Херас го обвини фудбалерот Јонатан Кристалдо за физички напад. До инцидентот помеѓу Морела и 30-годишниот поранешен аргентински репрезентативец дошло во неделата....
Останатo Спорт

Руска спортиска ги олади мажите по прашањето за нејзините гради (ФОТО)

Слободен печат
Убавата руска натпреварувачка во синхроно пливање на социјалните мрежи одговараше на прашањата на фановите, а едно од невкусните и го приблече вниманието. Четирикратната светска шампионка...
Останатo Спорт

Се подготвува спектакуларен трансфер на Луис Хамилтон

Слободен печат
Шефот на Ферари, Матија Биното го подготвува теренот за спектакуларен трансфер на најдобриот возач на денешницата, Луис Хамилтон. Актуелниот договор на Хамилтон со Мерцедес истекува...
Останатo Спорт

Федерер го чека 14. трофеј, а Ѓоковиќ ќе остане на нула!

Слободен печат
Србинот, кој во 2018. година ја освои наградата за најдобар играч на годината (оваа тоа е Рафаел Надал, како број 1), исто така беше награден...
Останатo Спорт

ПАДНА ДОГОВОР: Мекгрегор се враќа во октагонот

Слободен печат
Најголемата ѕвезда во УФЦ, Конор Мекгрегор, конечно се враќа на борбите и ќе биде дел од УФЦ 246 приредбата. Последната борба на Ирецот беше на...
Останатo Спорт

ГО БИВА И ЗА БИЗНИС: Надал гради комплекс со тениски терени, хотел и шопинг центар (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал во 2019 година прави само вистински потези на терените и надвор од нив. По одличната година во која освои...
Останатo Спорт

Федерер: Сакам да играм тенис и во 2021 година

Слободен печат
Швајцарскиот тенисер Роже Федерер најави дека планира да игра тенис и во 2021 година кога ќе има 40 години. Швајцарецот потврди дека идната година ќе...
Останатo Спорт

Триумфира на завршниот Мастерс и си фати девојка, Циципас е вљубен до уши во тенисерка

Слободен печат
Стефанос Циципас е вистинско освежување во тенискиот свет оваа година. Младиот тенисер со триумфот на завршниот Мастерс во Лондон покажа дека тој е легитимен наследник...
Останатo Спорт

Последна шанса за првиот Македонец во УФЦ, договори борба на „се или ништо“

Слободен печат
Ален Амедовски (8:2, 0:2 во УФЦ) дојде до најмоќната органзиација за мешани боречки вештини, УФЦ како непоразен борец од кого многу се очекуваше. Деби настапот...