Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Експертите предвидуваат: Македонија кандидат за медал на Олимписките игри 2020!

Слободен печат
Наредната Олимпијада во Токио (Јапонија) ќе се одржи годинава во периодот од 24 јули до 89 август. Експерите веќе предвидуваат како би изгледала табелата на...
Останатo Спорт

Јуниорките доминираа на Балканската лига во пинг понг

Слободен печат
Пингпонгарската федерација на Македонија викендот што измина беше домаќин на вториот круг од натпреварите во рамките на Балканската конект лига во пинг понг за млади...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ го објави најубавиот момент од Мелбурн! (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако ја освои и осмата титула на грен слем турнирот „Австралија опен“, навивачите на Новак Ѓоковиќ славеа во свој стил. После триумфот во големото финале...
Останатo Спорт

Ѓорческа го освои второто место на турнирот во Словачка

Слободен печат
Најдобрата македонска тенисерка денеска во финалето на ИТФ Челинџер турнирот во Трнава беше поразена од Русинката Софија Лансере со резултат 2:0 по сетови 6:2 и...
Останатo Спорт

Дуплантис постави нов светски рекорд во скок со стап

Слободен печат
Новото најдобро остварување во сала изнесува 6.17 метри, а доаѓа само четири дена откако не успеа да го собори рекордот на митингот во Сизелдорф. Претходниот...
Останатo Спорт

Ѓорческа во финалето на Челинџер турнирот во Трнава

Слободен печат
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, утре ќе се бориза титулата на ИТФ Челинџер турнирот во Трнава, Словачка кој се игра за награден фонд од 25.000...
Останатo Спорт

Бојан Костов освои бронзен медал на Европско првенство во карате

Слободен печат
Младиот и талентиран каратист, Бојан Костов кој се натпреварува во категоријата до 55 килограми, го освои бронзениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и...
Останатo Спорт

Само еден тенисер успеал да ги победи Новак, Рафа и Федерер на еден турнир

Слободен печат
Според многумина од нив, најдобар тенисер ќе биде оној што ќе освои највеќе грен слем турнири. Моментно Ѓоковиќ е на 17 грен слем титули, Надал...
Останатo Спорт

Светска шампиoнка во ритмичка гимнастика се обидела да се самоубие

Слободен печат
Четирикратната светска шампионка во ритмичка гимнастика, Александра Солдатова е хоспитализирана во болница во Москва откако се обидела да се самоубие. View this post on Instagram...
Останатo Спорт

Бекер: Младите тенисери немаат м***ња за големи победи

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ со триумфот на Австралија Опен ја продолкжи доминацијата на големата тениска тројка на најголемите турнири. Триумфот во Мелбурн беше 13. по ред триумф...