12.8 C
Скопје

Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Маркез: Знаев дека сè се решава во првите пет круга

Слободен печат
Бранителот на титулата во Мото ГП класата, Марк Маркез, на доминантен начин триумфира на трката за Големата награда на Аргентина, водејќи од првиот свиок па...
Останатo Спорт

Хамилтон: Жал ми е за Леклерк

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека неговиот тим имаше многу среќа на трката за Големата награда на Бахреин на која победи благодарение на техничките...
Останатo Спорт

Доминација на Маркез во Аргентина, Роси конечно на подиум

Слободен печат
Бранителот на титулата во Мото ГП класата на невообичаен начин дојде до победата на патеката „Ternas de Rio Ondo“, водејќи од самиот старт па се...
Останатo Спорт

Федерер го освои Мајами

МИА Агенција
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер стигна до својата 101. АТП титула, откако вечерва во финалето на Мастерсот во Мајами го победи Џон Изнер од САД кој...
Останатo Спорт

Хамилтон го прифати подарокот од Леклерк и Ферари

Слободен печат
Актуелниот Ф1 шампион Луис Хамилтон триумфира на трката во која се возеше во Бахреин, со што на Мерцедес му ја донесе втората победа на втората...
Останатo Спорт

Бронза за Павлов

Слободен печат
Македонскиот каратист Емил Павлов се закити со бронзениот медал на Европското првенство кое се одржува во Гвадалахара, Шпанија. Павлов во борбата за бронзениот медал беше...
Останатo Спорт

Федерер продолжува да дели лекции во Мајами

Слободен печат
Швајцарецот Роџер Федерер се пласира во полуфиналето на Мастерс турнирот во Мајами откако во четвртфиналето со 6:0,6:4 славеше над Кевин Андерсон. Ова ќе биде седмо...
Останатo Спорт

Федерер не дозволува изненадување во Мајами

Слободен печат
Швајцарскиот тенисер Роже Федерер обезбеди пласман во четвртфиналето на Мастерсот во Мајами откако во два сета со 6:4,6:2 беше поуспешен од Русинот Данил Медведев и...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ запрен од Агут на мастерсот во Мајами

Зоран Спасоски
Светскиот рекет број еден , Новак Ѓоковиќ нема по добро да ги памети првите два мастерс турнири кои се играат во САД годинва. По раната...
Останатo Спорт

Мекгрегор ги шокира фановите: Заминувам во пензија

Слободен печат
Конор Мекгрегор ги шокираше своите фанови објавувајќи дека се повлекува од боречкиот свет. Најпопуларниот борец во УФЦ, одлуката ја објави на својот твитер-профил. „Здраво момци,...