Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Мрачните тајни на Џордан: Се ожени од корист, и плаќаше на љубовницата да молчи, рекорден развод!

Слободен печат
Мајкл Џордан благодарение на „Последниот танц“ се наоѓа во центарот на вниманието на американската јавност која знае буквално се за неговата играчка кариера, додека додека...
Кошарка Спорт

Заедно освоија титула во НБА, а сега за малку ќе го „убиеше“ на улица

Слободен печат
Ник Јанг кој во кариерата има настапувано за Вашингтон, ЛА Клиперс, Филаделфија, ЛА Лејкерс, Голден Стејт и Денвер, моментно нема клуб и живее во родниот...
Кошарка Спорт

Дражен обожуваше да игра против Џордан: Тој е вистинска легенда (ВИДЕО)

Слободен печат
Дражен Петровиќ за многумина е најдобриот европски кошаркар на сите времиња, кој не успеа целосно да го покаже сиот свој талент и во НБА лигата....
Кошарка Спорт

Томас го возвраќа ударот: Џордан не е меѓу најдобрите тројца кошаркари против кои сум играл

Слободен печат
Прикажувањето на документарниот филм „Последниот танц“ ја крена кошаркарската јавност во САД притоа повторно отворајќи ги непријателствата кои Мајкл Џордан и неговите Чикаго булс ги...
Кошарка Спорт

НБА откажа два важни настани, без гледачи до крајот на годината

Слободен печат
НБА лигата соопшти дека на неодредено време ги откажа „лотаријата“ на која се одредуваше распоредот по кој екипите ќе избираат на драфтот, како и тестовите...
Кошарка Спорт

Џордан одби да заработи 100 милиони долари за два часа!

Слободен печат
Дејвид Фалк, менаџер на Мајкл Џордан веќе 35 години, откри како еден од најголемите НБА кошаркари одби една неверојатна спонзорска понуда. Легендата на Чикаго Булс...
Кошарка Спорт

Човекот кој не ни дозволи европско финале, мајстор и во карантин (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите во историјата на шпанската кошарка, исто така се наоѓа во домашна изолација поради пандемијата на коронавирусот. Во 2018 година ја заврши кариерата,...
Кошарка Спорт

Лечиќ: Не сфаќам, што ќе добие МЗТ од службено прогласување за шампиони?

Слободен печат
– Навистина не ги сфаќам луѓето од МЗТ Скопје, зошто толку инсистираат да бидат прогласени за шампиони на половина од првенството. Се знае како се...
Кошарка Спорт

„Бурата“ во мак-баскетот не стивнува: МЗТ Скопје размислува следната сезона да не игра во Првата лига?

Слободен печат
Перипетиите кои настанаа во последните два-три дена поврзани со одлуката како да заврши Првата лига, дали да се прогласи МЗТ Скопје за шампион или не,...
Кошарка Спорт

НБА реагира на обидот на Џордан и ЕСПН со „Последниот танц“ да ја сменат историјата: Односот кон Кукоч е срамотен 

Слободен печат
По првите две епизоди од документарниот филм, американските новинари се побунија дека ЕСПН телевизијата го „избриша“ Кукоч и на официјалниот постер наместо Хрватот е додаден...