Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Адеми е најтрофејниот во историјата на Динамо Загреб!

Слободен печат
Аријан Адеми стана најтрофејниот играч во историјата на Динамо Загреб. Клубот сезонава дојде до 21 титула хрватски шампион, вкупно 14 во последните 15 години. Македонскиот...
Спорт Фудбал

Судиите и ВАР му помагаат на Реал Мадрид

Слободен печат
Реал Мадрид синоќа го совлада Реал Сосиедад на гостински терен со 1:2 и се врати на првото место во „Ла Лига“ откако Барселона во петокот...
Спорт Фудбал

ВАР го „поттурна“ Реал Мадрид на врвот во Ла Лига (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид како гостин го совлада Реал Сосиедад со 1:2 во натпревар кој го одбележија спорните одлуки на судијата во корист на „кралскиот“ клуб. Во...
Спорт Фудбал

На Интер му беше доволно едно полувреме за триумф (ВИДЕО)

Слободен печат
Интер на домашен терен со 2:1 ја совлада Сампдорија во рамките на 26. коло од Серија и остана во трката за титулата. Тимот на Конте...
Спорт Фудбал

Ливерпул и Евертон без муниција, Челси ита кон ЛШ

Слободен печат
Лидерот на табелата во Премиер лигата, Ливерпул по пауза од три месеци го продолжи походот кон првата титула која ја чека 30 години. Играта на...
Спорт Фудбал

Крвава прослава на титулата, со автоматска пушка пукано на навивачи на Црвена звезда

Слободен печат
Непосредно пред вчерашниот натпревар на Црвена звезда и Пролетер на кој „црвено-белите“ го прославија освојувањето на 31. шампионска титула имало крвава пресметка. Според РТВ БН,...
Спорт Фудбал

Нов шок за Ливерпул, Наполи бара 40 милиони евра повеќе од својот играч

Слободен печат
Фановите на „црвените“ денеска повторно се разочараа, а менаџерот Јирген Клоп доживеа нов шок, откако неговата понуда за дефанизвецот на Наполи, Калиду Кулибали беше експресно...
Спорт Фудбал

Кавгата со Сари му ја запечати судбината, Пјаниќ исфрлен од првиот тим на Јувентус

Слободен печат
Репрезентативецот на БиХ, Мирален Пјаниќ е исфрлен од првиот тим на „старата дама“ по кавгата со тренерот Маурицио Сари на еден од последните тренинзи, пренесуваат...
Спорт Фудбал

Меси и задава главоболки на управата на Барселона, инсистира на интересна клаузула

Слободен печат
Капитенот на Барселона е застапуван од страна на неговиот татко Хорхе, додека на спротивната страна е претседателот на Барселона, Хосеп Мариа Бертомеу и според „Марка“...
Спорт Фудбал

Револуцијата на Милан започнува со двоецот од Салцбург

Слободен печат
Речиси сите релевантни италијански медиуми пред четири дена објавија дека Иван Газидис и Ралф Рангник се договорија и Германецот доби одврзани раце да направи револуција...