Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Готово, Милан има нов тренер!? (ФОТО)

Слободен печат
Стана јасно дека Марко Џампаоло ги брои последните денови на клупата на „росонерите“, па започнаа шпекулациите за негов наследник. Италијанските медиуми пренесуваат дека е постигнат...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Ќе играме офанзивно, поинаку не знаеме

Слободен печат
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски најавува офанзивна игра против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 година. „Рисовите“ на 10 октомври на Националната...
Спорт Фудбал

Барселона ги повлекува медалите дадени на Франко

Слободен печат
Членовите на Барселона на годишното собрание на клубот донесоа одлука да ги повлечат медалите дадени на Франциско Франко. На шпанскиот диктатор му бил доделен комеморативен...
Спорт Фудбал

Убавината на спортот, мајка го дои детето пред натпревар

Слободен печат
Фудбалерката на Орландо, Седни Леру ги разнежи срцата на фудбалските фанови откако објави фотографија на која се гледа како ја дои својата четиримесечна ќеркичка, Роуз...
Спорт Фудбал

Јувентус го уништи Интер на Твитер (ВИДЕО)

Слободен печат
„Дерби Италија“ или најголемиот натпревар во италијанскиот фудбал му припадна на Јувентус кој покажа дека нема така лесно да се откаже од тронот во Серија...
Спорт Фудбал

Овој Јунајтед е најлош во историјата на Премиер лигата

Слободен печат
Манчестер јунајтед по заминувањето на сер Алекс Фергусон ги напушти победничките патеки и сè уште се мачи да се врати во врвот на англискиот фудбал....
Спорт Фудбал

Се врати Меси, се вратија и победите за Барселона

Слободен печат
Барселона се враќа во победнички ритам со Лионел Меси во тимот, по големата победа над Интер во Лигата на шампионите, вечерва со убедливи 4:0 ја...
Спорт Фудбал

Игуаин го реши „Дерби Италија“ и го замолкна „Џузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Атомскиот фудбал на „Џузепе Меаца“ на крајот му донесе три бода на шампионот Јувентус, кој повторно покажа зашто доминира во Серија А. Најголемото дерби во...
Спорт Фудбал

Кога ќе одиграм лош натпревар сосетката ми удира шлаканица

Слободен печат
Белгискиот репрезентативец Дрис Мертенс веќе шест години е дел од Наполи. Тој по доаѓањето од ПСВ стана еден од надобрите фудбалери на Наполи ѝ е...
Спорт Фудбал

Пораз и реми на фудбалските надежи во двомечот со Израел

Слободен печат
Нашата селекција предводена од Шкумбин Арслани водеше со 2:1, но на крајот се спасуваше од пораз откако Методи Максимов го даде голот за 3:3 во...