24.8 C
Скопје

Категорија: Семејство

Еспресо Семејство

Со овие билки внесете позитивна енергија во вашиот дом

Слободен печат
Филозофијата на Фенг шуи е дека растенијата се способни драматично да го сменат животот на човекот Тие имаат својство на луѓето да им обезбедат позитивна...
Еспресо Семејство

20 лесни начини за чистење на вашиот дом во само неколку минути (ВИДЕО)

Слободен печат
Овие прекрасни совети за чистење загарантирано ќе ви заштедат време и пари! Научете како брзо да ја исчистите микробрановата печка користејќи само вода и оцет,...
Еспресо Семејство

Со помош на овој трик мирисот од цигарите на облеката исчезнува веднаш

Слободен печат
Ако сте непушач или едноставно не сакате непријатен мирис од цигари на вашата облека, ова е вистинското решение за вас. Долгото седење во затворена просторија...
Еспресо Семејство

Интересни факти за бебињата родени во април

Слободен печат
Доколку очекувате бебе во текот на овој месец, или веќе имате дете родено во април, прочитајте што тоа значи за него. Во април веќе е...
Еспресо Семејство

Еден цртеж ја покажа правата вистина за вработените мајки

Слободен печат
Перуанскиот карикатурист на брилијантен начин ги прикажа комплексните предизвици со кои се соочуваат вработените мајки, а всушност и сите вработени жени. Мајките се наоѓаат на...
Еспресо Семејство

Познати жени кои одлучиле дека не сакаат да родат деца

Слободен печат
Одлуката дали една жена ќе се оствари како мајка е приватна работа и никој не би требало да се меша во тоа, особено не со...