Семејство- Page 3 of 37 - Слободен печат

Category : Семејство

Магазин Семејство

Репортажа: Портофино, најлуксузното гратче во Италија

Јасмина Кантарџиева Димков
Италијанскиот новинар Индро Монтанели еднаш напиша „Портофино е всушност единствен спасен агол на ривиерата“. И навистина е така. Во ова мало гратче секоја фасада од...
Магазин Семејство

Како да ги толкувате детските цртежи? 10 корисни совети што ќе ви помогнат да го разберете детето

Слободен печат
Уште пред да почнат да зборуваат, да одат, или да побараат нешто, вашето детенце црта. Понекогаш тоа „троши“ многу време на цртање, пред да дојде да...
Магазин Семејство

Незгодни прашања кои ќе ви помогнат да откриете дали сте сродни души

Слободен печат
Целосното запознавање на некој важен е целта на односот бидејќи во иднина можеби ве очекува заедничка иднина, соживот или брак. Всушност, компатибилноста е повеќе од...
Магазин Семејство

Неодоливо вкусно: Полнето пилешко со спанаќ и фета сирење (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за полнето пилешко месо, со спанак, лук и фета сирење. Овој рецепт може да се подготви и во тавче или на скара,...
Магазин Семејство

Кој сака крцкава пржена сланина? Еве, неколку начини како да дојдете до посакуваниот изглед и вкус!

Слободен Печат
Кој не сака вкусна и крцкава сланина за појадок? Но многу луѓе грешат во начинот на нејзиното приготвување, па не им излегува како што посакувале....
Ви Препорачуваме Еспресо Магазин Мода Семејство

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого

Јасмина Кантарџиева Димков
На прв поглед и накратко, Сент Мориц може да се опише со една реченица: зимска варијанта на Монте Карло. Сличности има многу, од луксузните бутици...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

Денеска е Божиќ, денот на Христовото раѓање, а ова се народните обичаи и верувања

Слободен Печат
Денеска е Божиќ, највеселиот православен празник со кој се слави раѓањето на Исус Христос. Божиќ се слави три дена. Божиќното утро почнува така што рано...
Магазин Семејство

Американски психолог советува како правилно да го воспитате своето дете

Слободен печат
– Бидете секогаш доследни во своето однесување, за детето да знае дека сте сериозни за она што го зборувате или правите. – Секогаш исполнете го...
Магазин Семејство

Во кој период од денот сме најпродуктивни?

Слободен печат
Кај поголемиот број од луѓето, продуктивноста е највисока наутро… „50 во 90“ и отфрлањето на листата со обврски – клучни работи во постигнување на продуктивноста....
Магазин Семејство

Доколку ги делите овие особини со партнерот, ќе бидете заедно засекогаш!

Слободен Печат
Рецептот за успешна врска се уште никој не го пронашол, особено не оној каде што ќе трае љубовта засекогаш. Но, сепак постојат одредени правила и...