Категорија: Семејство

Магазин Семејство

Погледнете ја куќата во која живеела Меган Маркл со бившиот сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Пред да стане британска принцеза која живее во дворец, Меган Маркл била обична американска девојка од соседството. Домот во кој живеела со тогашниот сопруг Тревор...
Магазин Семејство

Фенг шуи: Зна­че­ње­то на бо­и­те во до­мот (ФОТО)

Слободен печат
Иа­ко се­кој од нас има оми­ле­ни бои во кои ужи­ва во сво­јот дом, се­пак, прив­рза­ни­ци­те на фенг шуи има­ат по­се­бен став око­лу тоа, да­ли ток­му...
Магазин Семејство

Клучот за долга врска и среќен брак лежи во оваа вредност!

Слободен Печат
Љубовта е прекрасна, а врската исполнета со љубов, особено на почетокот, во нашиот живот носи смеа, среќа и долги прошетки и страствени бакнежи. Меѓутоа, постои...
Магазин Семејство

Родители бидете внимателни: Каков брак, такво дете!

Слободен печат
Децата не го зајакнуваат бракот. Ако е добар, тој може да стане подобар со децата. Ако е лош, може уште повеќе да се влоши. Стабилните...
Магазин Семејство

Ги нарекува мали диви: Мајка месечно троши 1200 евра за маникир, педикир и фризура на малолетните ќерки (ФОТО)

Слободен печат
Мајка од Бирмингем секоја недела ги носи своите три ќерки на третмани за лице, маникир, педикир и на фризер. Смета дека ќерките учат важни животни...
Магазин Семејство

Дури 84% од родителите се загрижени за онлајн безбедноста на нивното дете, но не одвојуваат време да зборуваат за тоа

Слободен печат
Дури 84% од родителите ширум светот се жалеле за безбедноста на нивните деца, според последното истражување нарачано од Касперски и спроведено од компанијата за истражување...
Магазин Семејство

Ова е причината зошто навечер треба да ја држите вратата од спалната соба затворена (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако постојат бројни причини да спиете со отворена врата, од тоа да го слушнете детето дали плаче или дали крадци ви провалуваат во домот, всушност...
Вести Магазин Регион Семејство

Скандалозното видео за децата што пејат за проститутки и за дрога, настанало на детски роденден во Македонија!

Слободен печат
Снимката на децата чии гласови уште не мутирале, а гласно пејат за дрога и за проститутки, повторувајќи ги зборовите на стиховите од песната „Ух“ на...
Магазин Семејство

Скандалозно видео: Малолетни деца пејат за проститутки (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката од скандалозното „рапување“ на група малолетни деца од Србија, од училишна возраст, го заобиколи интернетот, а на него можат да се видат момчиња и...
Магазин Семејство

Сите ги имаме дома – 3 работи кои ја бркаат позитивната енергија од домот

Слободен печат
Фенг шуи е древна вештина за живеењето и уредувањето на просторот. Според фенг шуи, одредени работи го блокираат напливот на позитивна енергија во нашиот дом...