Категорија: Автомагазин

Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

По удар во бандера се преполови Ауди, возачот неповреден (ВИДЕО)

Слободен печат
Видеото на кое се гледа како луксузно Ауди Q7 се преполови, го обиколи светот. Ударот во бандера бил силен а Ауди Q7 , и покрај...
Автомагазин Магазин

Golf кој може да биде побрз од Porsche, но тоа чини! (ВИДЕО)

Слободен печат
Aктуелната генерација на „Volkswagen Golf R“ тешко може да се справи со помладите ривали, но тјунерските работилници успеваат да го одржат конкурентен. Последната во низа...
Автомагазин Магазин

„Рено“ и „Фиат“ планираат да се спојат

Слободен печат
Од француската компанија за автомобили „Рено“ во понеделникот изјавија дека го разгледуваат предлогот од „Фиат-Крајслер“ да се здружат во една компанија во глобално партнерство за...
Автомагазин Магазин

Пристигна новиот „BMW Serieѕ 1“ (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат
„BMW“ ја престави новата генерација на својата „Serieѕ 1“ која влегува во нова ера. За прв пат „Seriеѕ 1“ доаѓа на платформа со погон на...
Автомагазин Магазин

„Застава 101“ стигна и во Чернобил (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Словенечкиот автоклуб „Застава“ неодамна со три возила „Застава 101“ отпатува во забранетата зона во Чернобил и продефилира во напуштениот град Припјат. Во својата репортажа, тие...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Иџе има нова „ламја“ (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Нашиот најдобар автомобилист Игор Стефановски Иџе има нов автомобил чија вредност е 130.000 евра. Овој моќен автомобил може да достигне брзина и до 300 километри...
Автомагазин Магазин

Пристигнуваат нови BMW X5 и X7 со високи перформанси (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
„BMW“ на купувачите ќе им понуди два моќни „SUV“ модели опремени со уште помоќен „V8 twin-turbo“ мотор. Поради недостаток на класичната „М“ верзија, во врвот...
Автомагазин Магазин

Првиот електричен автомобил на Усеин Болт (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите алтетичари во светот, Усеин Болт влегува во автомобилската индустрија. Ателтичарот од Јамајка се одлучи да го следи трендот, така што велгува во...
Автомагазин Магазин

Hyundai ја покажа својата нова шасија (ВИДЕО)

Слободен печат
Јужнокорејскиот бренд „Hyundai“ се подготвува да ја лансира нова генерација на „Sonata“. Ова не само што ќе биде освежен модел, туку и демонстрација на сосема...
Автомагазин Магазин

McLaren рачно направи 20.000 aвтомобили (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Пред неколку дена, „McLaren“ го одбележа производството на точно 20.000 автомобили. Честа да биде јубилејниот рачно произведен суперавтомобил му припадна на моделот „600LT Spider“ во...