Категорија: Автомагазин

Автомагазин Магазин

Вака ќе изгледа Series 8 Gran Coupe!

Слободен печат
Неколку фотографии на BMW Series 8 Gran Coupe, моделот за 2020 година, „протекоа“ на интернет во пресрет на премиерата на моделот, која е закажана за...
Автомагазин Магазин

Новиот Volkswagen Touareg сега достапен и со V8 мотор со 900 Nm!

Слободен печат
Најмоќниот Volkswagen од сега е достапен за нарачка со V8 TDI мотор. Со 310 kW / 421 КС, тој е еден од најмоќните SUV со...
Автомагазин Магазин

Започна производството на новиот Porsche 911 Speedster!

Слободен печат
911 Speedster веќе предизвика сензација кога беше претставен како концепт возило. Сега Porsche го става овој двосед со отворен покрив во производство. 911 Speedster ја...
Автомагазин Магазин

Mustang Shelby GT500 доби над 700 коњски сили (ВИДЕО)

Слободен печат
Точните карактеристики на обновениот Ford Mustang Shelby GT500 засега остануваат во тајност, но американската компанија не се поколеба да го покаже моделот на потенцијални купувачи...
Автомагазин Магазин

Audi A6 Allroad за 2020 година (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Audi на почетокот на овој месец ја претстави „крос“ верзијата на моделот A6 Avant, a благодарејќи на повеќето фотографии и видео содржини, сега можеме да...
Автомагазин Магазин

Светска премиера: Лускузни и спортски – BMW M8 Coupe и Convertible (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
BMW ги претстави моделите со високи перформанси од Serieѕ 8. Покрај стандарните „M8“ верзии, тука се и оние со ознаката „Competition“. Баварскиот производител ја заокружи...
Автомагазин Магазин

Италијанци покажаа хиперавтомобил со 1010 коњски сили (ВИДЕО)

Слободен печат
„FV Frangivento“ вети дека ќе создаде хиперавтомобил со прекрасен дизајн и „Asfane Dieci Dieci“ јавно ја потврди изјавата на младата италијанска компанија. Моделот доби тело...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Hyundai го претстави својот прв електричен автобус на кат (ФОТО)

Слободен печат
Автобусот е дел од напорите на оваа компанија за намалување на загадувањето на воздухот во Кореја. Првиот електричен „даблдекер“ автобус на Hyundai е опремен со...
Автомагазин Магазин

За 20 години на пазарот ќе преовладуваат електричните автомобили

Слободен печат
Автомобилите на електричен погон сега се мал дел од пазарот, но во блиска иднина тоа значително ќе се промени, тврдат аналитичари на БНЕФ (Bloomberg New...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

По удар во бандера се преполови Ауди, возачот неповреден (ВИДЕО)

Слободен печат
Видеото на кое се гледа како луксузно Ауди Q7 се преполови, го обиколи светот. Ударот во бандера бил силен а Ауди Q7 , и покрај...