Автомагазин- Page 3 of 9 - Слободен печат

Category : Автомагазин

Автомагазин Магазин

СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНО ВОЗЕЊЕ: Која е најудобната положба за стапалата, рацете и главата во автомобилот?

Слободен печат
Постојат неколку правила за безбедно возење кои секој возач би требало да ги почитува. Оптималната положба при возењето ќе ви овозможи да се чувствувате поудобно...
Автомагазин Магазин

VW брои недели до премиерата на Golf 8

Слободен печат
Германскиот производител објави нова фотографија од маскираниот пред-продукциски Golf 8 пред неговото деби кое ќе се случи во текот на есента. Volkswagen веќе некое време...
Автомагазин Магазин

СВЕТСКА ПРЕМИЕРА: Новиот Audi RS6 Avant – караван со 600 „коња“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во година во која Audi слави 25 години од лансирањето на својот прв RS модел, дебитираше најновиот RS6 Avant со нагласен агресивен дизајн на надворешноста...
Автомагазин Магазин

Има 1.600 КС, чини 8 милиони евра и веќе е распродаден! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Centodieci e најновиот екстравагантен автомобил на Bugatti, кој настана како посвета на моделот EB110 од деведесетите. Bugatti „пронајде“ нова формула за добра заработка на ексклузивни...
Автомагазин Магазин

Ниту Европејците не се тоа што беа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како на Балканот, така и кај нас, добро е познато дека оние што купуваат возила од странство, поточно што ги увезуваат често ги продаваат со...
Автомагазин Магазин

Infiniti има „коњ“ за SUV-купе трките

Слободен печат
Јапонски Infiniti, луксузниот подбренд на Nissan, за 2020. година го најави својот нов кросовер. Infiniti следното лето ќе го претстави QX55, кој многу потсетува на...
Автомагазин Магазин

Opel подготвува нов SUV со 7 седишта (ФОТО)

Слободен печат
Иако на првите фотографии автомобилот е покриен со маскирна фолија, дизајнот на новиот SUV на Opel е евидентен. Засега е познато дека ова возило во...
Автомагазин Магазин

Колку чини најмалиот SUV во гамата на Mercedes-Benz?

Слободен печат
Моделот Mercedes-Benz GLB ќе се појави на европските саеми подоцна во оваа година, но компанијата веќе започна да прифаќа нарачки во Германија, каде кросоверот е...
Автомагазин Магазин

Најмоќниот Porsche Cayenne е plug-in хибрид (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Porsche продолжува да се фокусира на електро-мобилноста, со новиот Cayenne, кој сега нуди и хибриден погон, како и својот претходник. Cayenne Turbo S E-Hybrid и Cayenne...
Автомагазин Магазин

Rimac го спасува Audi R8

Слободен печат
Според информациите, R8 ќе добие електричен наследник во 2023. или 2024. година, а ќе се нарекува RS e-tron. Audi најверојатно преговара соработка со Rimаc, кој...