-6 C
Скопје

Категорија: Автомагазин

Автомагазин Магазин

Со спојување на ПСА и Фиат Крајслер се формира европска автомобилска мега-компанија

Слободен печат
Надзорниот одбор на ПСА одобри договор за спојување со Фиат Крајслер, отворајќи пат за формирање европска автомобилска мегакомпанија, јавија западни медиуми повикувајќи се на извори....
Автомагазин Магазин

ГЕРМАНИЈА ЛИДЕР ПО ПРОДАЖБАТА НА ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА: Тајната е во владините субвенции

Слободен печат
Германија ја надмина Норвешка во продажбата на целосно електрични автомобили од почетокот на годинава, покажуваат најновите продажни резултати, при што истата се зголеми како резултат...
Автомагазин Магазин

За МИЛЈАРДЕРИ! Суперјахта каква што светот нема видено! (ВИДЕО)

Слободен печат
Суперјахтата од работилницата на „Порше“ пристигна на пазарот и ги воодушеви љубителите на пловилата со „вонземјански изглед“. Всушност тоа била и целта на компанијата со...
Автомагазин Магазин

„Volkswagen“ испорача 100.000 примероци од електричниот „Golf“

Слободен печат
„Volkswagen e-Golf“ е основан на стандардниот „Golf 7“, a на пазарот се појави во 2014, две години по лансирањето на основната верзија на „седмицата“. Овој...
Автомагазин Магазин

Погледнете како изгледа новата Škoda Octavia за 2020 година (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Можеби изгледа како помала верзија на Superb, но во прашање е новата Škoda Octavia. Овој модел е еден од најважните за брендот од Чешка. Škoda...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Девојче (14) смисли РЕШЕНИЕ ЗА МРТВИОТ АГОЛ кој им пречи на возачите ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако денес автомобилите се опремени со бројни помошни технологии и системи, тоа не значи дека сите проблеми се елиминирани и дека возилата тркала се апсолутно...
Автомагазин Магазин

Произведено првото електрично возило во Косово, „создавачите” се пет тинејџери (ФОТО)

Слободен печат
Пет тинејџери од Ѓаковица, Косово поддржани од фондацијата „Боневет“ и уште неколку донатори успеаја да изградат електричен автомобил. За да направат ваков автомобил им беа...
Автомагазин Магазин

ПРИСТИГНА: Ова е новиот Golf 8, најважниот автомобил за 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
„Volkswagen“ ја претстави осмата генерација на најпопуларниот модел, „Golf“, во седиштето на Волфсбург. Глобалната продажба на автомобилот започнува во 2020 година. За 45 години, „Golf“...
Автомагазин Магазин

Ова е Lexus на иднината (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
„Lexus“ ја претстави својата визија за електричното возило на иднината, претворена во концептот „LF-30 Electrified“ кој во основа е дизајнот за 2030 година. Јапонскиот премиум...
Автомагазин Магазин

Ова го има само на филм и во Тетово: Со спортски автомобил си прави „дрифтови“ среде град (ВИДЕО)

Слободен печат
Вакви сцени може да видите само по филмовите и во Тетово, се разбира. На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види...