12.8 C
Скопје

Категорија: Автомагазин

Автомагазин Магазин

Најпродаваниот електричен автомобил во светот стигна до 400.000 примероци

Слободен печат
Имено, моделот на „Nissan“ на струја овие денови ја достигна бројката од 400.000 продадени единици ширум светот. За овој резултат му беа потребни нешто повеќе...