Автобус удри во жена близу трговски центар во Велес

Триесет и осумгодишна жена се здобила со тешки телесни повреди откако во неа удрил автобус. Несреќата се случила утрово во 7 часот на улица „Благој Ѓорев”, во близина на трговски центар во Велес.

Автобусот со велешки регистарски ознаки, кој удрил во 38-годишната Н.Р. бил управуван од 59-годишниот Т.Р..

Како што информира попладнево портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, во незгодата, Н.Р. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

Полицијата извршила увид на местото на незгодата.

Како што информира за МИА д-р Весна Неделковска Николова, портпарол на ЈЗУ Општа болница Велес, повредената имала отворена скршеница на десна подлактица и и била укажана медицинска помош, а поради тежината на повредата со возило на Итна помош била препратена на понатамошно лекување во скопските клиники.

Прочитајте и...  Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Поврзани вести

Приведен 36-годишен скопјанец баран со потерница

Слободен печат

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian