Кочанец им подлегнал на повредите, здобиени од физички напад од внукот

Шеесет и шест годишниот С. М. од Кочани, кој бил физички нападнат во неговиот дом, од неговиот внук В.З.(19), починал вчера околу 13:00 часот во Клиничката болница Штип.

Како што соопшти МВР, на С.М. од страна на внукот му биле нанесени повреди со метален предмет и камен во пределот на главата.

Телото на починатиот е предадено на обдукција. В.З. е приведен и задржан во Полициската станица Кочани за понатамошна постапка. Известен е јавен обвинител.

Прочитајте и...  Три лица се тепале пред хотел во Центар

Поврзани вести

Три лица се тепале пред хотел во Центар

Слободен печат

Обљубено малолетно дете од Куманово

Слободен печат

Вработена во здравствена установа нападната од прилепчанец

Слободен печат

Осуденици во затворската соба чувале прашкаста материја

Слободен печат

Уапсен маж од Арачиново кој шверцал мигранти од Бангладеш

Слободен печат

Апсење во Бутел

Слободен печат

Остави Коментар