ВИДЕО: Модриќ со фантастичен гол за „кралска“ радост против Севиља

фото: EPA-EFE/Javier Lizon

Фудбалерите на Реал Мадрид како домаќини триумфираа против Севиља со 1:0 во натпреварот од 26 коло во „Ла Лига“.

Стрелец на победничкиот гол за „кралевите“ беше хрватскиот репрезентативец Лука Модриќ во 81 минута.

Моментно Реал е на првата позиција на табелата во шпанското првенство со 65 бодови, осум повеќе од второпласираната Барселона. Севиља е на 15 место со 24 бодови.

Во следното коло играчите на Карло Анчелоти ќе гостуваат кај Валенсија, додека Севиља ќе го пречека Реал Сосиедад.

Во неделата се одиграа уште три меча: Кадиз – Селта Виго 2:2, Бетис – Атлетик Билбао 3:1 и Лас Палмас – Осасуна 1:1.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот