ВИДЕО | Eчеше песна до доцна во ноќта: Во Радовиш се славеше враќањето во Суперлигата

Фото: Screenshot

Екипата на Радовиш вчера го изненади Еурофарм Пелистер 2 и по една година пауза се врати во најсилното друштво во македонскиот ракомет.

Радовиш до победата од 27:26 дојде со голот на Постолов од прекин по истекот на времето. Кога топката заврши во мрежата на битолскиот состав следуваше големо славје и еуфорија, а прославата продолжи и на градскиот плоштад каде што ракометарите беа пречекани од своите навивачи.

ВИДЕО | Радовиш направи сензација и го остави Еурофарм Пелистер со еден тим во Суперлигата!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот