ТАТКО ГО УБИЛ СИЛУВАЧОТ НА НЕГОВАТА ЌЕРКА: Го бранел своето дете, па доби најголема казна!

Џулија Мејнор (24) како мало девојче, на возраст од 4 до 9 години, постојано била жртва на насилство во семејството од страна на својот дедо.

Девојчето велело дека има чувство дека дедо и ја сака на некој дргу начин во споредба со нејзините родители.

Сето тоа го кажала на својот татко, не се сеќава што точно му има кажано, но тоа многу го налутило.

Тој веднаш бесен заминал до неговата куќа, и пукал во него.

Полицијата го уапсила. Иако Џулија сведочела пред судот, тој е осуден на 40 години затвор. Таа изјавила дека тој само ја бранел, како што би сторил секој татко.

Прочитајте и...  Повисоки цените на производителите на индустриски производи на домашниот пазар

Прочитај повеќе

Турција не ја менува одлуката, сириските мигранти тргнаа кон Европа

МТСП: Згрижувачките семејства добија 30 отсто повисок надоместок, го унапредуваме квалитетот на грижа за секое дете

Слободен печат

Над Хрватска експлодираше метеор (ВИДЕО)

Слободен печат

Влада: Да се превземат мерки при покачување на цените на средствата за заштита од кронавирусот

Слободен печат

Вучиќ: Најавата за укинување на таксите на Курти е нов трик и обид за измама

Слободен печат

Скопје повторно ќе го зафати силен ветер со брзина од над 70 километри на час

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Петревска: Будно се следи состојбата на јужната граница, бидејќи сме свесни дека тоа може да биде проблем во државата

Слободен печат

Владата го прифати предлогот на Кризниот штаб: Организаторите да ги откажат сите јавни собири до 6 март 2020 година

Слободен печат

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ ТРГНА ОД СКОПЈЕ ДО СОЛУН: Какви мерки се преземаат на границата со Грција поради коронавирусот?

Се подготвува пријава против пет високи раководни службеници во СВР Велес

Слободен печат

СЗО: Епидемијата на новиот коронавирус добива сè пошироки размери

Слободен печат

Одложен фестивалот „Мозаик“

Слободен печат