Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Според критичарите, оваа година имаме добитна комбинација за пласман во финалето.

Нашата претставничка на Евровизија добива сè подобри и подобри критики во однос на песната, гласот и сценскиот настап.

Свој осврт на песната даде и твитер-профилот @AurelyanESC, кој смета дека Северна Македонија ја има добитната комбинација: текст, пејач и сцена.

„Одлична песна која носи неверојатна порака. Тамара се враќа со нешто сосема поинакво. Кога таа ја пее оваа балада, чувствувам како да можам да ѕирнам во нејзината душа. На сцена, пораката е и уште помоќна. Одличен текст, одличен изведувач и одлична сценографија – сè што е потребно за финале. Добредојдовте назад во големото финале!“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close