ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите

ЕП е значајно меѓудругото за фудбалерите самите да се уверат дека можат. Имаа слаби моменти, 5-10 минути во секој натпревар што беа клучни за сите порази, тоа е резултат на неискуството, но она што е важно е да се уверат дека можат, дека не сме аутсајдери, изјави во Утрински брифинг новинарот на Слободен печат, Милорад …

ВИДЕО | Стојмановски: Со парите од пласманот на ЕП, ФФМ да им помогне на клубовите Read More »