Утре ќе заседаваат највисоките органи на СДСМ, нема потврда дека оставката на Заев е на дневен ред

Утре ќе заседаваат највисоките партиски органи на Социјалдемократскиот сојуз, објави Фокус, а од партијата најавуваат дека во 18 часот е закажана седница на Извршниот одбор, додека пак во 20 часот ќе заседава Централниот одбор. Сепак, од партијата не се открива дали ќе биде разгледана оставката на Зоран Заев од лидерската позиција, додека пак на прашањето …

Утре ќе заседаваат највисоките органи на СДСМ, нема потврда дека оставката на Заев е на дневен ред Read More »