1 C
Скопје

Tag : полциски час.

Вести Свет

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.
Турската Влада од утре воведува полициски час од 21 до 5 часот во работните денови, и целосно „заклучување” за време на викенд, односно од 21 часот во петок до 5 часот во понеделник....