Tag : Пиштол

Хроника

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Слободен печат
Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил,...
Хроника

Тетовец изрешетан со куршуми од две лица

Слободен печат
Четириесетгодишен тетовец е тешко повреден откако во него пукале двајца мажи од Тетовско. Инцидентот се случил по куса расправија, по што двајцата мажи испукале неколку...
Ви Препорачуваме Хроника

Младите се почесто и полесно посегнуваат по пиштол или нож

Горан Наумовски
Полициските билтени секојдневно се полни со информации во кои наши млади и постари сограѓани настрадале или пак предизвикале инцидент во кој било употребен нож или...
Хроника

Лишени од слобода тројца скопјани и еден полициски службеник, во автомобилот имале дрога и пиштол

Слободен печат
Тројца скопјани и еден полициски службеник кој не бил на должност, синоќа се задржани во полициска станица. По извршената контрола на автомобилот со кој се...
Хроника

Скопјанец осомничен за недозволено поседување пиштол

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 24-годишен скопјанец, осомничен за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и трговија до...
Вести Свет

Демонстранти нападнале маж во САД, а потоа тој извадил пиштол (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Немирите во САД веќе со денови се главна тема на светските медиуми и покажуваат што навистина се крие под сјајот на „американскиот сон“ и лажната...
Хроника

Од надлактицата на старицата во која пукаше внукот извадени 3 метални топчиња

Слободен печат
Три метални топчиња биле извадени од надлактицата на 81 – годишната жена од Манастирец во која синоќа испукал од воздушен пиштол неколку дијаболи 33 –...
Хроника

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат
Тетовски полицаец при проверка на пиштолот испукал еден куршум, а при инцидентот нема повредени во просториите на СВР Тетово. Настанот се случил вчера околу 9...
Спорт Фудбал

„Не можам повеќе“: Се самоуби поранешен српски репрезентативец!

Слободен печат
Поранешниот член на фудбалската репрезентација на Југославија, Миљан Мрдаковиќ (38), се самоубил во изнајмен стан во Белград, каде живеел со неговата девојка. Според весникот „Курир“,...
Хроника

Полицаец се самоповредил: Oд невнимание испукал куршум во себеси

Слободен печат
Полициски службеник во Битола се самоповредил со службениот пиштол, информираа од Министерството за внатрешни работи. -На 10.5.2020, околу 9:40 часот, во СВР Битола било пријавено...