2 C
Скопје

Tag : перл харбор

Вести Свет

Перл Харбор: Морнар поведил три лица, па извршил САМОУБИСТВО

Слободен печат
Припадник на американската морнарица рани тројца цивили на Хаваи, вработени во Секретаријатот за одбрана, по што изврши самоубиство, соопшти американската војска. Вооружениот инцидент се случи...