Перл Харбор: Морнар поведил три лица, па извршил САМОУБИСТВО - Слободен печат

Перл Харбор: Морнар поведил три лица, па извршил САМОУБИСТВО

Припадник на американската морнарица рани тројца цивили на Хаваи, вработени во Секретаријатот за одбрана, по што изврши самоубиство, соопшти американската војска.

Вооружениот инцидент се случи на военото бродоградилиште во Перл Харбор. Мотивот и идентитетот на морнарот кој пукаше не е откриен, пренесува „Гласот на Америка”.

Заедничката база Перл Харбор – Хикам, еден од најголемите објекти на американската морнарица, објави на Твитер дека пукањето се случило околу 15 часот.

Две болници потврдија дека ги згрижиле повредените, но не објавија податоци за нивната здравствена состојба.

Прочитај повеќе

Овој човек во моментов е најбогат во светот

Слободен печат

Заев пумпа оптимизам, Мицковски анализира

Слободен печат

Возете внимателно: Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка

Слободен печат

„Фејсбук“ се извини за навредливиот превод на претседателот Си Џипинг

Слободен печат

Мицкоски: Законот за ЈО ги штити криминалните структури од СДСМ

Слободен печат

Ужас во Нови САД: Со секира нападнат млад човек

Слободен печат

Остави Коментар

12 − six =

Прочитај повеќе

Солзи во очите и цвеќиња во рацете: Пречекани телата на загинатите Украинци

Слободен печат

Македонците во Албанија го одбележаа празникот Богојавлние-Водици

Слободен печат

Путин: Да не штедиме напори за решавање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Кина погодена од силен земјотрес

Слободен печат

Ѓорчев: Во Македонија никогаш досега не се раѓале помалку деца

Слободен печат

Ердоган: Хафтар покажа дека не е за политичко, туку за воено решение

Слободен печат