2 C
Скопје

Tag : Карим Хандави

Ракомет Спорт

Е. Пелистер се засили со египетскиот репрезентативен голман Карим Хандави

Слободен печат
Екипата на Еурофарм Пелистер и официјално го донесе првото засилување во 2021 година, тоа е нјдобриот египетски голман Карим Хандави кој ќе претставува големо засилување...