Tag : алан паркер

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Почина британскиот режисер Алан Паркер: Неговите филмски остварувања освоија многубројни награди и долго ќе се памтат!

Слободен Печат
Еден од најуспешните британски филмски режисери, Алан Паркер, почина денеска на 76-годишна возраст, соопшти неговото семејство. Паркер има режирано голем број познати филмови, вклучувајќи „Bugsy...