23 C
Скопје

Светски Ден на Ромите – И покрај желбите и честитките, Ромите сè уште најчести жртви на расизмот и дискриминацијата

Во најновиот број на „Слободен печат“ читајте:

 

 

– Проекции на премиерот Зоран Заев за масовната имунизација – Во април ќе пристигнат повеќе од 300 илјади вакцини

 

– Шеф на италијански нарко картел си извадил македонски пасош? – Опозицијата вади детали и бара одговорност, власта задоволна од акцијата

 

– Дел од Клиниката ТОАРИЛУЦ стана „црвена зона“ – И трауматолозите во борба за спасување животи на ковид-пациенти

 

– Врска со тромбоза можеби има, но придобивките се поголеми – Секој во ЕУ сам ќе решава за вакцинирање со „Астра-Зенека“

 

– Светски Ден на Ромите – И покрај желбите и честитките, Ромите сè уште најчести жртви на расизмот и дискриминацијата

 

– Оптимистички податоци за заживување на економијата – Државната каса подобро се полни отколку пред пандемијата

 

– Скопје – Адреналинскиот парк чека да стивне пандемијата

 

– Фудбал – Игор Ангеловски: Победата против Германија е шлагот на тортата

 

– Во овој број и редовниот прилог за телевизија и филм

Поврзани вести

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Блуши: Секој кандидат добил мандат со изборен криминал не заслужува да седне во Парламентот

МИА Агенција

Сасоли на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа: Не смееме да имаме табуа

МИА Агенција

Остави Коментар