Собранискиот спикер Џафери утре во 10 часот ќе ги распише изборите

Изборите треба да се одржат на 12 април, а од утре ќе почнат да течат роковите за спроведување на изборните дејствија.

Собранискиот спикер, Талат Џафери, како што најавија од неговиот кабинет, утре во 10 часот ќе ги распише десеттите парламентарни избори.

Изборите треба да се одржат на 12 април, а од утре ќе почнат да течат роковите за спроведување на изборните дејствија.

Со денешното распуштање на деветтиот парламентарен состав, создадени се услови за одржување на вонредните избори што партиските лидери ги договорија лани во октомври.

Прочитајте и...  Бродот со 20 заразени на атинското пристаниште е ставен во карантин

Прочитај повеќе

Здравствениот систем подготвен за пикот од епидемијата што се очекува на крајот на април

МИА Агенција

Позитивните на тестот за коронавирусот од Систина, ќе мора да се тестираат и во ИЈЗ

МИА Агенција

Дали Турција ќе стане новата Италија?

Слободен печат

Укинати забраните за сообраќај за камиони на повисоките места

МИА Агенција

Лазаревиќ упати порака преку својата виолина: Седете дома за себе, за нас, за сите (ВИДЕО)

Слободен печат

Андоновиќ: Светот обединет во последиците од коронавирусот, но разeдинет во пристапот на запирањето на ширењето на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Атанасова, поранешен шеф на кабинетот на Филипче: Колективен имунитет или руски рулет со животот на граѓаните во Шведска

Слободен печат

Грчкиот бегалски камп „Рицона“ е ставен во карантин, потврдени 20 случаи на коронавирус

Слободен печат

Мартиновски: Во најтешките услови се создавани значајни дела, изолацијата не е нешто непознато за уметниците

Слободен печат

Дука за Дебар: Состојбата е постабилна, но тоа не значи дека немаме нови инфицирани

Слободен печат

Вашингтон, Мериленд и Вирџинија со поригорозни мерки против пандемијата

Слободен печат

Порака на италијанските социјални мрежи: Благодариме што не напуштивте, но заборавивте дека вирусот не знае за граници (ВИДЕО)

Слободен печат