Скоро 60.000 починати од Ковид-19 во Бразил

Во изминатите 24 часа во Бразил починале 1.280 луѓе од последици од новиот коронавирус, со што вкупниот број на смртни случаи се искачи на 59.594, соопшти бразилското Министерство за здравство.

Додека во изминатото деноноќие регистрирани се 33.846 новозаболени лица од Ковид-1.

Во Бразил од почетокот на пандемијата повеќе од 1,4 милиони лица се заразиле со новиот коронавирус

Прочитајте и...  Ворлдметерс: Над 13 милиони лица во светот заразени со Ковид-19

Прочитај повеќе

Еболата се шири во Конго, досега потврдени 50 смртни случаи

Слободен печат

Истражување: Три четвртини британски компании не се подготвени за брегзит

Слободен печат

Цивил: МВР со двојни аршини – едeн приведен за Фејсбук статус, други не

Слободен печат

СЗО: Пандемијата може да се влоши

Слободен печат

Меркел: Не знам дали ќе има договор за Фондот за економско опоравување

Слободен печат

Во Куманово осум новозаболени со Ковид-19 од кои двајца од Липково

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Црната смрт“ се шири во Монголија: 15-годишно дете почина од чума

Слободен печат

Растат тензиите на Кавказ: Во артилериски судир има мртви и повредени војници

Слободен печат

Гелатановски вели дека статусот на Фејсбук бил само шега

Слободен печат

Стравична ликвидација во Порторико: Убиено 11-годишно дете, братот (6) се бори за живот

Слободен печат

Д-р Пановски: Ниту во август нема да ги исполниме условите и параметрите за патувања во ЕУ

Слободен печат

Седми ден протести во Белград, граѓани излегоа и на улиците во Ниш и Зрењанин

Слободен печат