Шминка за очи инспирирана од зајдисонцето

Летното небо како инспирација е вистински хит во сезонскиот мејкап стил. Дозволени се сите комбинации на бронзена, жолта, златна, портокалова, корална, па дури и сина и зелена нијанса.

Голем број козметички куќи имаат во својата понуда палети со шминка за очи во нијанси кои асоцираат на зајдисонце, а истиот стил може да се забележи и на модните писти.

За светол до среден тен најмногу одговараат комбинации на нијанса на праска и корали, додека пак, оние со потемен тен можат да си дозволат и светлопортокалова нијанса. Маскарата, секако, е задолжителна.

При ваква шминка на очите, бојата на усните најдобро е да остане природна, потенцирана со сјај за усни во слична боја.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian