Притвор за тетовец, криел марихуана во долна облека

Откако вчера попладне беше приведен поради откриена марихуана кај него, денеска попладне 34-годишниот Б.Р од Тетово доби 30 дена притвор од страна на судија во претходна постапка, информираат од СВР Тетово.

Кај 34-годишникот, инаку познат на полицијата за слични дела, биле откриени 45 грама марихуана, а полицијата открила дека ја чувал во долната облека.

-Кај наплатната рампа Желино полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот тетовец Б.Р. При негов и преглед на возилото „фолксфаген голф” со тетовски регистарски ознаки, во кое се превезувал, била пронајдена марихуана. Тетовецот Б.Р. задржан е во Полициската станица Тетово и ќе му биде изготвен соодветен поднесок, соопшти претходно од СВР Тетово за приведувањето.

Прочитајте и...  Кавадарчанец уапсен за обид на кражба во аптека во Скопје

Уште две други лица беа приведени вчера подоцна околу 19:00 часот по претрес во стан и куќа при што беа најдени марихуана, метална дробилка, ризла и зипер кесички.

Прочитај повеќе

Малолетник од Гостивар е фатен како плаќа со фалсификувани евра

Слободен печат

Скопјанка е обвинета за неовластено поседување и продажба на хероин

Слободен печат

Кавадарчанец уапсен за обид на кражба во аптека во Скопје

Слободен печат

Приведен Тетовец кој се барал за издржување на 3,5 години затвор

Слободен печат

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Велес

Слободен печат

Татко и син зад решетки, одгледувале марихуана во својата викендичка (ВИДЕО)

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец, ОЈО бара притвор

Слободен печат

Кумановец ја нападнал девојката во кафуле

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат