Пожар во дебарско, гори меѓу селата Селци и Елевци

Шумски пожар/Фото: МИА

Шумски пожар попладнево е забележан во дебарскиот крај, кој кој поради силниот ветар брзо се шири.

Гори шума кај местото Рупин.

Локалните жители алармираат дека огнот може брзо да ги зафати и околните села Селци и Елевци.

Видео на денот