24.8 C
Скопје

Почина младата Марија: Битиќи се прости од колешката, која беше дел од кабинетите на вицепремиерите

Фатмир Битиќи, вицепремиерот за економски прашања, со емотивна посвета на „Фејсбук“ ја потврди информацијата за смртта на Марија Мустачка, самостоен референт и технички секретар во македонската Влада.

Тој ѝ заблагодари за нејзината посветена работа во Владата, како дел од кабинетите на четворица вицепремиери пред него и за нејзината безрезервна доверба и поддршка на колегите и тимот.

„Марија беше со ведар дух, секогаш полна оптимизам и отвореност за соработка. Упатувам искрено сочуство до нејзиното семејство, моите мисли се со вас. Нека почива во мир“, стои во објавата на Битиќи.

 

Поврзани вести

Лукаревска: Наша единствена алтернатива е ЕУ

Слободен печат

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Филипче од Штип: Покажавме дека за нас зборот е збор, го имаме најдоброто за секоја општина

Слободен печат

Ексцентричен тајкун, креатор на најпознатата антивирусна програма, пронајден мртов неколку часа по одлуката за екстрадиција

Слободен печат

Заев тврди дека не разговарал со Ахмети за промена на знамето, грбот и химната

Слободен печат

Заев за новите проекти: Се воведува еколошка такса, ќе се инвестира во обновливи извори

Слободен печат

Остави Коментар