Нападнат лекар од Куманово од таткото на починато момче во сообраќајката кај Доброшане

Во незгодата возачот на моторциклот починал на лице место, а од екипа на итна медицинска помош била констатирана смрт. 

Во СВР Куманово, В.В (39) од Куманово, вработен како лекар на итна медицинска помош вчера пријавил напад врз него дека на интервенција при сообраќајна несреќа на патот Куманово – Свети Николе.

Според пријавата на лекарот при интервенција по претходно случена сообраќајна незгода  во близина на с.Доброшане бил навредуван од две непознати лица, роднини на починатиот, по што од таткото на починатиот бил физички нападнат.

Станува збор за сообраќајната незгода од саботата вечер во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван од 16- годишен малолетник од с.Доброшане, патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.(24) од Куманово, кој првично го напуштил местото на настанот, а потоа сам се пријавил во СВР Куманово и паркирано патничко моторно возило „југо“ со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Т.Т. од Куманово.

Прочитај повеќе

Шестгодишно дете почина од струен удар

Слободен печат

Македонец баран со меѓународна потерница е уапсен на Ќафасан

Слободен печат

Тринаесетгодишен малолетник извршил 13 тешки кражби во Струмица, Радовиш и Кочани

Слободен печат

Притвор и кривична пријава за десетте лица што нападнаа полицијци кај Чашка

МИА Агенција

МВР: 528 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Полициски контроли во Гостивар – 101 сообраќајна казна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Драма кај Демир Капија: Се повредила мигрантка при скок во воз, сопругот побарал помош од полицијата

Слободен печат

Расветлени три кривични дела поврзани со тешки кражби од возила

Слободен печат

Санкционирани 266 санкционирани возачи во Скопје

Слободен печат

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Во Гостивар за еден час напишани 60 сообраќајни казни

Слободен печат

Дрвокрадци од Прилеп добија кривични за напад на полициски службеници

Слободен печат